Лабораторія створена у 2018 році відповідно до реформування та модернізації Державної служби зайнятості України з метою забезпечення організації та проведення науково-прикладних досліджень, спрямованих на: аналіз процесів і тенденцій інституційного забезпечення діяльності державної служби зайнятості та партнерської взаємодії з роботодавцями, пошук та розроблення нових ефективних інструментів, методів, підходів у роботі по наданню соціальних послуг з працевлаштування безробітних та пошукачів роботи в умовах сервісно-орієнтованої діяльності.
Завідувач лабораторії
Плисенко Галина Павлівна, кандидат економічних наук
Тел. (044)-536-14-79, е-mail: ndl.izd.s@gmail.com
Наукова робота
У 2020 році лабораторія закінчила виконання науково-дослідної роботи за темою «Модернізація підходів надання послуг державною службою зайнятості в умовах сервісно-орієнтованої діяльності» (2019-2020 рр., державний реєстраційний номер 0119U101091).
Основні практичні завдання, на вирішення яких спрямовано виконання науково-дослідної роботи, полягають в: узагальненні методологічних основ здійснення сервісно-орієнтованої діяльності Державної служби зайнятості; аналізі інституційного забезпечення та нормативно-правової бази за темою дослідження та зарубіжного досвіду надання послуг державними службами зайнятості; формуванні пропозицій щодо модернізації надання інформаційних та консультаційних послуг, пов’язаних з працевлаштуванням, безробітними громадянами і шукачами роботи; визначенні складових механізму запровадження інноваційних форм, методів і технологій надання соціальних послуг Державною службою зайнятості; розробці основних напрямів налагодження ефективної взаємодії та оцінці їх результативності в умовах сервісно-орієнтованої діяльності.
Передбачається, що отримані результати дослідження будуть впроваджені у практичну діяльність Державної служби зайнятості з метою покращення якості надання послуг.
Апробацію матеріалів дослідження проведено у філіях центрів зайнятості Полтавської, Тернопільської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської та міста Києва, де отримали позитивні відгуки. З метою подальшого використання матеріалів при проведенні семінарів та тренінгів для населення, у т.ч. в онлайн форматі, сформовано навчально-методичний посібник «Навчально-методичні матеріали з проведення в центрах зайнятості групових інформаційно-консультаційних та профорієнтаційних заходів для населення».
Наукові видання та публікації за 2020 рік
колективна монографія
публікації у міжнародних виданнях
публікації у вітчизняних наукових фахових виданнях
наукові інформаційно-аналітичні розробки:
науково-практичні рекомендації:
Співробітники лабораторії стали учасниками 12 міжнародних та всеукраїнських наукових конференцій, 8 круглих столів та методологічних семінарів, 5 навчальних тренінгів, брали участь у фокус-групах та робочих групах.
Статті у наукових фахових виданнях:
За 2019 рік
– навчально-методичні матеріали з проведення в центрах зайнятості групових інформаційно-консультаційних та профорієнтаційних заходів для населення: наук. – практ. розробка / Т.Б. Вітряк, Л.Й. Літвінчук, Н.В. Ортікова, Г.П. Плисенко та ін. К. : ІПК ДСЗУ, 2019. 218 с.
– Плисенко Г.П., Вітряк Т.Б. Імплементація досвіду країн європейського союзу методики профілювання безробітних в практику діяльності Державної служби зайнятості України. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія «Економіка». 2019. №1 (53). С. 34–38.
– Літвінчук Л.Й. Міжнародна практика стандартизації професій та кваліфікацій: досвід для України. Ринок праці та зайнятості населення: виробничо-практичний науковий журнал. 2019. № 1-2 (58). С. 62-69.
– Плисенко Г.П., Назаркевич В.О. Тенденції розвитку «зеленої» економіки в Європейському Союзі та їх вплив на ринок праці: досвід для України Приазовський економічний вісник. 2019. №5 (16). URL: https://pev.kpu.zp.ua/vypusk-5-16