Викладачі кафедри забезпечують підготовку фахівців у сфері економіки (спеціальність 051 «Економіка»), менеджменту (спеціальність 073 «Менеджмент») та психології (спеціальність 053 «Психологія»).
КАФЕДРА ТЕОРЕТИЧНОЇ ТА ПРИКЛАДНОЇ ЕКОНОМІКИ
Викладачі кафедри забезпечують підготовку фахівців у сфері економіки (спеціальність 051 «Економіка»), менеджменту (спеціальність 073 «Менеджмент») та психології (спеціальність 053 «Психологія»).
Кафедра теоретичної та прикладної економіки функціонує з 2006 року. Викладачі кафедри здійснюють: навчальну, науково-дослідну та методичну роботу з метою підготовки та перепідготовки фахівців відповідно до державних вимог і стандартів; забезпечують підготовку бакалаврів і магістрів за напрямами: «Економіка», «Менеджмент», «Психологія»; здійснюють підготовку докторів філософії, аспірантів та докторантів за третім (науково-освітнім) рівнем вищої освіти за спеціальністю 051 «Економіка».
https://www.facebook.com/ktepe.ipk.dszu
Завідувач кафедри
e-mail: svit_kalinina@yahoo.com
Професор кафедри теоретичної та прикладної економіки ІПК ДСЗУ, запрошений професор кафедри міжнародних економічних відносин в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника, Академік Академії економічних наук України.
Голова спеціалізованої вченої ради Д 26.891.01в ІПК ДСЗУ, головний редактор науково-практичного журналу «Ринок праці та зайнятість населення», член редколегії ряду збірників наукових праць, включених до вітчизняних та міжнародних наукометричних баз. Учасник міжнародних проєктів TEMPUS TACIS, REAP з Університетом Сандерленда (Велика Британія), Університетом ім. Арістотеля (Греція) та проєкті DFID (Велика Британія) з питань міжнародного розвитку. Засновник єдиної наукової школи в Україні з питань міжнародного розвитку ринку праці.
У 1989 році закінчила Донецький державний університет за кваліфікацією «Економіст». У 2007 році присвоєно науковий ступінь доктора економічних наук зі спеціальності «Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика». У 2013 отримала вчене звання професора. У 2016 році отримала звання академіка Академії економічних наук України.
Працює в Інституті з 2016 року. Автор понад 200 наукових і науково-методичних праць, серед яких 14 монографій: 2 індивідуальні та 12 колективних, має ряд авторських свідоцтв.
Викладає дисципліни: Ринок праці, Управління персоналом, Міжнародна економіка, Економіка праці та соціально-трудові відносини, Управління кар’єрою, Мотивація персоналу, Управління розвитком персоналу.
Сфера наукових інтересів: розвиток і трансформація міжнародного та корпоративних ринків праці, формування інтелектуальної складової економічного розвитку
Нагороди та відзнаки: Почесний знак МОН України «За наукові досягнення» (2011 р.).
професор кафедри
e-mail: savchenko.vasyl@gmail.com
Член Спеціалізованої вченої ради Д 26.891.01 Інституту.
У 1972 році закінчив Київський торгово-економічний інститут за кваліфікацією «Економіст». У 1977 році присвоєно науковий ступінь кандидата економічних наук, а у 1991 році присуджено науковий ступінь доктор економічних наук зі спеціальності «Економіка». У 2001 отримав вчене звання професора.
Працює в Інституті з 2020 року. Автор 197 наукових і науково-методичних праць, серед яких 2 індивідуальні та 5 колективних монографій, 1 підручник та 1 навчальний посібник (одноосібних), 1 навчальний посібник (колективний). Має 2 авторських свідоцтва.
Викладає дисципліни: Методологія та організація наукових досліджень, Методологія макроекономічного аналізу, Сучасні проблеми національної економіки.
Сфера наукових інтересів: методологія та організація наукових досліджень, професійний розвиток персоналу.
Нагороди та відзнаки: Почесна грамота Міністерства праці та соціальної політики України за особистий внесок у розв’язання проблем соціального захисту інвалідів (2001 р.), Почесна грамота Київського міського голови за багаторічну сумлінну працю (2005 р.), Почесний знак МОН України «За наукові досягнення»(2006 р.) та знак «Ушинського К. Д.» Національної академії педагогічних наук України (2010 р.), грамота ІПК ДСЗУ за сумлінну працю та з нагоди 70-річного ювілею (2020 р.).
професор кафедри
e–mail: modzh@ukr.net
Академік Академії економічних наук України, член правління Спілки економістів України, член Географічного товариства України, член Спеціалізованої вченої ради Д 26.891.01 в ІПК ДСЗ України по захисту докторських дисертацій з економіки, член редакційної колегії фахового науково-практичного журналу ІПК ДСЗ України «Ринок праці та зайнятість населення».
У 1975 році закінчив Чернівецький державний університет за кваліфікацією «Економіко-географ, викладач географії». У 2002 році присуджено науковий ступінь доктор економічних наук зі спеціальності «Економіка та управління національним господарством (економіка будівництва)». У 2011 отримав вчене звання доцента.
Працює в Інституті з 2016 року. Автор 250 наукових праць, серед яких 19 монографій і 9 навчальних посібників.
Викладає дисципліни: Планування розвитку територій, Регіональна економіка.
Сфера наукових інтересів: стратегічне управління корпоративними структурами та економічна безпека підприємницької діяльності малого і середнього бізнесу, проблеми розвитку і розміщення продуктивних сил, регіональної, національної економік та оцінка еколого-економічного потенціалу регіону, функціонування соціально-економічних систем та формування територіально-виробничих комплексів.
Нагороди та відзнаки: медаль Спілки економістів України, Почесна грамота Географічного товариства України.
доцент кафедри
e-mail: klavdiya.taxt@gmail.com
У 1987 році закінчила Донецький державний університет за кваліфікацією «Економіст». У 2013 присвоєно науковий ступінь кандидата економічних наук зі спеціальності «Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика». У 2015 році отримала вчене звання доцента.
Працює в Інституті з 2020 року. Автор понад 30 наукових і науково-методичних праць, серед яких 3 колективні монографії,1 навчальний посібник.
Викладає дисципліни: Соціологія, Нормування праці, Організація праці, Макроекономіка, Ссистеми технологій, Соціальне проектування.
Сфера наукових інтересів: проблеми регулювання ринку праці та зайнятості населення на міжнародному і національному рівні.
Нагороди та відзнаки: Почесна грамота Департаменту освіти і науки Вінницької обласної адміністрації (За ініціативу, наполегливість, сумлінне виконання службових обов’язків та професійні досягнення у ДонНУ ім. Василя Стуса) (2018 р.); почесна грамота Вінницької ОДА та обласної Ради (За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у виховання і навчання молоді, розвиток економічного факультету ДонНУ ім. Василя Стуса) (2019 р.).
e-mail:suhomlin63@ukr.net
Проректор з соціально-економічних та адміністративних питань.
У 2007 році закінчив Українську академію зовнішньої торгівлі за кваліфікацією «Магістр з менеджменту зовнішньоекономічної діяльності ». У 2019 році присвоєно науковий ступінь кандидата наук з державного управління зі спеціальності «Механізми державного управління».
Працює в Інституті з 2017 року. Автор понад 15 наукових статей та науково-методичних праць.
Викладає дисципліни: цивільний захист, охорона праці в галузі.
Сфера наукових інтересів: проблеми публічного управління в сфері зайнятості населення
Нагороди та відзнаки: Почесна грамота від Державної служби зайнятості України (2018р).
доцент кафедри
e–mail: sstomina@gmail.com
Заступник завідувача кафедри з наукової роботи. Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 26.891.01Інституту.
У 2006 році закінчила Донецький національний університет за кваліфікацією «Магістр з управління персоналом і економіки праці». У 2010 присвоєно науковий ступінь кандидата економічних наук зі спеціальності «Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика».
Працює в Інституті з 2016 року. Автор 50 наукових і науково-методичних праць.
Викладає дисципліни: Статистика, Соціальна статистика, Економічна статистика, Математична статистика, Конфліктологія, Інформаційні системи та технології, Інформаційні системи в науковій діяльності.
Сфера наукових інтересів: проблеми регулювання ринку праці на макро- та мікрорівні, безперервний професійний розвиток.
доцент кафедри
e–mail: eds416@ukr.net
У 2001році закінчив Донецький національний технічний університет. У 2010 присвоєно науковий ступінь кандидата економічних наук зі спеціальності «Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика».
Працює в Інституті з 2020 року. Автор 20 наукових і науково-методичних праць.
Викладає дисципліни: Міжнародні економічні відносини.
Сфера наукових інтересів: розвиток процесів глобалізації, транснаціоналізація економіки і виробництва, міжнародне інвестування.
Заступник завідувача кафедри з навчально-методичної роботи
У 1998 році закінчила Національний аграрний університет за кваліфікацією «Економіст-бухгалтер». У 2017 присвоєно науковий ступінь кандидата економічних наук зі спеціальності «Економіка та управління національним господарством».
Працює в Інституті з 2001 року. Автор понад 60 наукових і науково-методичних праць.
Викладає дисципліни: Економіка і фінанси підприємств, Фінанси, Економіка підприємства, Гроші та кредит, Бухгалтерський облік, Облік і аудит, Аудит персоналу, Регіональна політика та розвиток, Ціни та ціноутворення, Страхування, Актуальні проблеми конкурентної (антимонопольної) політики, Економічна діагностика, Ціноутворення і кошторисна справа, Основи підприємницької діяльності.
Сфера наукових інтересів: регіональна економічна політика, економіка та фінанси підприємства, аудит та бухгалтерський облік.
Нагороди та відзнаки: Почесна грамота Міністерства праці та соціальної політики України, Почесна грамота Державної служби зайнятості України.
e-mail: ktepe@ukr.net
У 2009 році закінчила Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя.
Сфера наукових інтересів: трансформація ринку праці, управління персоналом.
З усіх навчальних дисциплін викладачами кафедри розроблено навчально-методичні комплекси, що в повній мірі відповідають державним стандартам і нормативним вимогам та відображують новітні тенденції, які відбуваються у розвитку вітчизняної й світової управлінської науки та практики.
В навчальному процесі підготовки студентів та слухачів використовуються інтерактивні форми і методи організації навчальних занять, мультимедійні засоби навчання.
Викладачі кафедри широко практикують також проведення ділових ігор, семінарів-співбесід, семінарів-конференцій, семінарів-«круглих столів», семінарів-контрольних робіт, семінарів-заслуховувань рефератів і доповідей студентів.
Крім того, налагоджено співпрацю з державними службами зайнятості України: Донецьким обласним центром зайнятості (м. Краматорськ), Маріупольським міським центром зайнятості та ін.
Викладачі кафедри постійно приймають участь у науково-дослідній роботі Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості України, зокрема за держбюджетними науково-дослідними темами:
До основних напрямів наукової роботи кафедри належать:
Зокрема за підсумками роботи у 2020 р. підготовлено колективні монографії:
Наукові видання та публікації викладачів кафедри (2017-2020 рр.)