Кафедра здійснює підготовку фахівців для здобуття освітніх ступенів бакалавра і магістра за спеціальністю 073 «Менеджмент» (денна і заочна форми навчання), галузь знань 07 «Управління та адміністрування».
Кафедра здійснює підготовку фахівців для здобуття освітніх ступенів бакалавра і магістра за спеціальністю 073 «Менеджмент» (денна і заочна форми навчання), галузь знань 07 «Управління та адміністрування».
Кафедра заснована в 1995 році та здійснює підготовку фахівців галузі знань 07 «Управління та адміністрування» освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» за спеціальністю 073 «Менеджмент» та підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» за спеціальністю 073 «Менеджмент» за освітньо-професійними програмами: «Менеджмент підприємницької діяльності», «Менеджмент у закладах охорони здоров’я», «Менеджмент об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків», «Менеджмент організацій у сфері обов’язкового соціального страхування».
З 2016 року кафедра здійснює підготовку докторів філософії за спеціальністю 073 «Менеджмент».
З 2020 кафедра готує фахівців за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» за освітньо-професійною програмою «Управління об’єднаними територіальними громадами».
завідувач кафедри
e-mail: tetianabielska@gmail.com
У 1994 році закінчила Сумський педагогічний інститут ім. А.С.Макаренка за спеціальністю «Вчитель історії, методист з виховної роботи». У 2006 році закінчила Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, отримавши кваліфікацію «Магістр державного управління». У 2011 році присуджено науковий ступінь кандидата наук з державного управління зі спеціальності «Теорія та історія державного управління», а в 2017 році присуджено науковий ступінь доктора наук з державного управління зі спеціальності «Теорія та історія державного управління». У 2018 році отримала вчене звання доцента по кафедрі менеджменту і публічного адміністрування.
Має досвід роботи в міжнародних проєктах з питань децентралізації та реформування системи надання адміністративних послуг 2019-2021 рр. в рамках проекту U-LEAD з Європою «Створення Центрів надання адміністративних послуг», з питань підвищення спроможності системи освіти у сфері публічного адміністрування 2018-2020 рр. спільно з Малопольською школою публічного адміністрування Краківського економічного університету в рамках проекту USAID «Децентралізація пропонує кращі результати і ефективність» та інших. Проходила стажування в органах публічної влади у Польщі, Німеччини, Франції, Великобританії, Іспанії. Брала участь у програмах обміну DAAD (Німеччина).
Працює в Інституті з 2020 року. Автор понад 300 наукових і навчально-методичних праць.
Викладає дисципліни: Теорія організації, Основи наукових досліджень, Управління змінами, Глобалізація та політика національної безпеки, Громадянське суспільство й лідерство в територіальній громаді, Публічне управління і адміністрування, Європейська грантова система підтримки наукових досліджень та академічних обмінів.
Сфера наукових інтересів: управління об’єднаними територіальними громадами, децентралізація, взаємодія органів публічної влади з інститутами громадянського суспільства, глобалізація, глобальне громадянське суспільство, державна політика сприяння розвитку громадянського суспільства.
e-mail: lutaylarisa57@gmail.com
Дійсний член Академії економічних наук України. Член редакційної колегії фахових наукових видань: «Управління розвитком» та «Економіка розвитку» (ХНЕУ ім. Семена Кузнеця), «Наукові праці КНТУ. Економічні науки» (Центральноукраїнський національний технічний університет); заступник головного редактора журналу «Ринок праці та зайнятість населення».
У 1978 році закінчила Донецький інститут радянської торгівлі інститут за спеціальністю «Економіка торгівлі» та отримала диплом з відзнакою. У 1984 присвоєно науковий ступінь кандидата економічних наук зі спеціальності «Економіка, організація, управління і планування народного господарства (торгівля і громадське харчування)». У 1989 році отримала вчене звання доцента. У 2007 році присуджено науковий ступінь доктора економічних наук зі спеціальності «Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика».
Пройшла стажування в технічному університеті м. Острава (Чехія), Сілезькому університеті м. Опава (Чехія), університеті короля Сигізмунда, м. Будапешт (Угорщина), Брала участь у Міжнародній літній школі Жана Моне «Європейські студії для сталого розвитку» та ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Європейські виміри сталого розвитку» в рамках проектів програми ЄС ЕРАЗМУС+ Жан Моне Кафедра FoodPro (587488-EPP-1-2017-1-UA-EPPJMOCHAIR), Жан Моне Підтримка Асоціацій EUforUA.
Працює в Інституті з 2014 року. Автор понад 200 публікації, з них 172 – наукового та 30 навчально-методичного характеру, серед яких 2 особистих та дев’ять колективних монографій, 2 навчальних посібника з грифом МОН України.
Викладає дисципліни: Організація праці менеджера, Бенчмаркінг, Бенчмаркінг в прогнозуванні розвитку територій, Менеджмент, Маркетинговий менеджмент, Проблеми управління сучасними підприємствами.
Сфера наукових інтересів: мотивація персоналу, економіка праці і соціально-трудові відносини, культура управління підприємством, соціально орієнтоване управління, соціологія праці, освіта впродовж життя.
Нагороди та відзнаки: Почесна грамота Управління освіти і науки Донецької облдержадміністрації «За сумлінну працю, за особистий вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців, за значні особисті досягнення в реалізації державної політики в галузі національної освіти».
e-mail: max.ruzhensky@gmail.com
У 1967 році закінчив Київський державний університет ім. Тараса Шевченка за спеціальністю «Політекономія і суспільствознавство». У 1975 році присвоєно науковий ступінь кандидата економічних наук, а в 2016 присуджено науковий ступінь доктора економічних наук зі спеціальності «Економічна теорія та історія економічної думки». У 1979 році отримав вчене звання доцента.
Має свідоцтво про державну реєстрацію прав автора на твір ПА №2084 Наукова розробка «Технологія обслуговування незайнятого населення в центрах зайнятості» від 26 червня 1999 року (у співавторстві). Свідоцтво на реєстрацію авторського права на твір №5923 Науковий твір «Єдина технологія надання соціальних послуг державної службою зайнятості – виконавчою дирекцією Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття» від 17 квітня 2002 р. Деклараційний патент на винахід «Спосіб доведення інформації до суб’єктів служби зайнятості та працевлаштування клієнтів служби зайнятості» від 15.08.2002 р. №48926А (в співавторстві).
Пройшов стажування в технічному університеті м. Острава (Чехія), Сілезькому університеті м. Опава (Чехія), університеті короля Сигізмунда, м. Будапешт (Угорщина), 30.04.2018 р.–06.05.2018 р. тема: «Проблеми ринку праці в контексті соціально-економічної кризи» 108 год. (сертифікат №1749 від 06.05.2018).
Працює в Інституті з 1994 року. Автор понад 150 наукових і навчально-методичних робіт.
Викладає дисципліни: Політична економія, Мікроекономіка, Менеджмент підприємництва, Корпоративне управління, Соціальний менеджмент.
Сфера наукових інтересів: дослідження теоретичних та практичних проблем соціального захисту населення в умовах ринкових трансформацій, регулювання зайнятості, функціонування і розвиток ринку праці.
Нагороди та відзнаки: Почесна грамота Правління фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Почесна грамота Міністерства праці та соціальної політики України, Почесна грамота Державного центру зайнятості України.
e-mail: ishiva@ukr.net
У 1996 році закінчив Національну академію державного управління при Президентові України за спеціальністю «Державне управління». У 2002 році присвоєно науковий ступінь кандидата наук з державного управління зі спеціальності «Теорія та історія державного управління », а в 2021 році присуджено науковий ступінь доктора наук з державного управління зі спеціальності «Теорія та історія державного управління».
Працює в Інституті з 2020 року. Автор понад 100 наукових і навчально-методичних робіт.
Викладає дисципліни: Менеджмент, Маркетинг, Політекономія, Методологія вироблення та прийняття управлінських рішень, Електронне урядування.
Сфера наукових інтересів: дослідження теоретичних та практичних проблем глобальних політичних та соціальних трансформацій, регулювання сфери зайнятості, надання адміністративних послуг.
e-mail: sidnat@ukr.net
Працює в міжнародних проєктах (Core team) з питань децентралізації та реформування системи надання адміністративних послуг (Inception phase & Roll-out phase of Program U-LEAD with Europe in Ukraine, Component 2: Administrative Service Centers).
У 1999 році закінчила Київський Національний Економічний Університет за спеціальністю «Економіка підприємництва», а у 2007 році закінчила Національну академію державного управління при Президентові України за спеціальністю «Державне управління». У 2014 році присвоєно науковий ступінь кандидата наук з державного управління зі спеціальності «Місцеве самоврядування».
Проходила стажування в органах місцевого самоврядування Польщі, Болгарії та Німеччини, брала участь у програмах обміну в Чехії.
Працює в Інституті з 2020 року. Автор понад 40 наукових і навчально-методичних робіт, серед яких 3 колективні монографії.
Викладає дисципліни: Міжнародні економічні відносини, Стратегічне планування, Управління проектами.
Сфера наукових інтересів: міжнародні економічні відносини, публічні послуги (соціальні та адміністративні), управління проєктами.
Тривайло Андрій Юрійович – доцент кафедри менеджменту, кандидат економічних наук (спеціальність 08.06.02 «Підприємництво, менеджмент та маркетинг»).
Має дипломи про вищу освіту: спеціаліста та магістра за спеціальністю «Менеджмент у невиробничій сфері».
В системі вищої освіти працює з 1997 року. Професійна діяльність включає досвід роботи за посадами: заступник директора Центру навчально-тренінгових фірм Київського національного торговельно-економічного університету, Заступник директора Iнституту банкiвських технологiй та бiзнесу ДВНЗ «Унiверситет банківської справи» (Інституту магістерської та післядипломної освіти Університету банківської справи Національного банку України), Завідувач Центру науково-педагогічних досліджень та удосконалення бізнес-освіти і підприємництва Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості України, Завідувач Центру підвищення кваліфікації керівних працівників та спеціалістів державної служби зайнятості Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості України.
Автор понад 70 публікацій наукового і навчально-методичного характеру, серед яких 2 колективних монографії, більше двадцяти наукових статей опублікованих в українських та іноземних наукових періодичних виданнях.
Проходив професійні стажування в США, Іспанії, Андоррі та Польщі.
Працює в ІПК ДСЗУ з вересня 2017 року. До основних наукових тем досліджень належать: корпоративне управління, репутаційний капітал, управлінське консультування.
Викладає такі навчальні дисципліни: «Основи менеджменту», «Менеджмент організацій», «Корпоративне управління», «Тайм-менеджмент», «Ведення ділових переговорів».
Монографії:
Кравченко Ірина Семенівна
Доктор економічних наук (1999 р.), професор (2000 р.), професор кафедри менеджменту та соціального забезпечення працює в Університеті банківської справи з 2007 року на посаді проректора, з 2017 р. – професора кафедри. У 1981 році закінчила економічний факультет Херсонського індустріального інституту, у листопаді 1987 року отримала науковий ступінь кандидата економічних наук, в листопаді 1991 року – вчене звання доцента, у вересні 1999 року – науковий ступінь доктора економічних наук за спеціальністю 08.08.01 «Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика», диплом доктора економічних наук ДД №001094, (докторська дисертація «Трудозберігаюча функція зайнятості»), у березні 2000 року – вчене звання професора кафедри економічної теорії (атестат професора ПР № 000001).
З 2000 року працювала в Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної Академії державного управління при Президентові України на посаді заступника директора Інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів.
Дисципліни, які викладає:
Напрями наукових досліджень:
Здійснює керівництво науковою роботою аспірантів. Під її керівництвом захищено 15 кандидатських дисертацій. Входить до складу спеціалізованих вчених рад по захисту докторських (кандидатських) дисертацій Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України та ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», виступає опонентом дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора та кандидата економічних наук.
У цілому має понад 150 наукових праць, у т.ч. 9 монографій, 5 підручників з грифом МОН України та 5 навчальних посібників, методичні розробки, наукові статті та інші публікації.
Найвагоміші публікації:
За сумлінну працю нагороджена Почесними грамотами Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, а також Київської міської державної адміністрації, подякою Голови Національного банку України.
Контактні дані:
Е-mail: irina.kravchenko999@gmail.com
З усіх навчальних дисциплін викладачами кафедри розроблено навчально-методичні комплекси, що в повній мірі відповідають державним стандартам і нормативним вимогам та відображають новітні тенденції, що відбуваються у розвитку вітчизняної й світової управлінської науки та практики.
В навчальному процесі підготовки студентів та слухачів використовуються інтерактивні форми і методи організації навчальних занять, мультимедійні засоби навчання.
Викладачі кафедри широко практикують також проведення ділових ігор, семінарів-співбесід, семінарів-конференцій, семінарів-«круглих столів», семінарів-контрольних робіт, семінарів-заслуховувань рефератів і доповідей студентів.
Викладачі кафедри працюють над темою «Стратегія інноваційного розвитку ринку праці в умовах макроекономічної нестабільності» під керівництвом доктора економічних наук, професора Лариси Лутай. До наукової роботи залучаються студенти та слухачі, які здійснюють свої прикладні дослідження під керівництвом викладачів кафедри.
Науково-дослідна робота викладачів кафедри охоплює такі напрями:
– трансформація менеджменту в державній службі зайнятості як передумова підвищення ефективності її діяльності;
– синергетичний підхід формування системи менеджменту державної служби зайнятості;
– напрями модернізації державної служби зайнятості в умовах загострення конкуренції у наданні посередницьких послуг на ринку праці;
– удосконалення менеджменту у державній службі зайнятості;
– менеджмент соціальних послуг у сфері зайнятості внутрішньо переміщеним особам та учасникам АТО;
– формування менеджменту державної служби зайнятості, спрямованого на розвиток професійних компетентностей безробітних;
– керівництво та організаційна культура в системі державної служби зайнятості на сучасному етапі;
– маркетинговий менеджмент в діяльності державної служби зайнятості як чинник мінімізації тіньової зайнятості;
– маркетинг робочої сили в умовах соціально-економічної нестабільності України;
– проєктний менеджмент в діяльності Державної служби зайнятості.
Результати наукових досліджень відображаються в наукових публікаціях, статтях, монографіях, аналітичних записках до органів державної влади, методичних рекомендаціях. Так, впродовж останніх п’яти років професорсько-викладацьким складом кафедри менеджменту було видано 12 монографій, 6 підручники, 20 навчальних посібників, опубліковано понад 78 наукових статей та тез доповідей на наукових конференціях.
Наукові статті в фахових виданнях, що зареєстровано та проіндексовано у міжнародних науково-метричних каталогах та базах даних SciVerse Scopus; Web of Science
Наукові статті в фахових виданнях України:
Монографії:
Наукові видання та публікації за 2017- 2020 рр.